Anasayfa

Merhaba,

Hastalıklar çoğu zaman vücudun kendi kendini yenileme ve düzenleme yetersizlikleri sonucu ortaya çıkmaktadır. Gerçekte insan vücudu mükemmel bir kompansasyon mekanizmasına sahiptir ancak günümüz koşullarında artık vücut kendini yenileme ve onarma kapasitesinin çok üstünde bir yükle karşılaşmaktadır.

Yaşam boyunca geçirilmiş hastalıklar, ameliyatlar, yaralanmalar, diş tedavileri vücutta bazı değişikliklere sebep olabilir. Bu değişiklikler subjektiftir ve çoğu zaman fark edilemez ve vücut bunların üstesinden gelir ve iyileştirir. Ancak bazı durumlarda bu etki kronik olarak uzarsa, zamanında yeterli tedavi yapılamazsa aşikar bir takım şikayetler ve hastalıklar ortaya çıkar.

Nöralterapi modern bir regülasyon tedavisidir. Modern tıp ile doğal tamamlayıcı tedaviler arasında bir köprü oluşturur. Kullanılan lokal anestezik ve uygulama teknikleri ile modern tıp ile yakın dururken, tanı ve tedavide bütünsel bakış açısı ile de bir tamamlayıcı tıp yöntemidir. Özellikle ağrı tedavisinde Avrupa Tamamlayıcı Tıp camiasında en çok kullanılan yöntemler arasındadır.

Akupunktur ise geleneksel tedaviler arasında en çok bilinen ve günümüze kadar hala uygulanmaya devam eden çok önemli bir tedavi yöntemidir. Vücudun içinde var olan enerjinin kanallarda sağlıklı bir biçimde dolaşmasını sağlayarak sağlıklı bir vücut hedefler. Tedavi yaklaşımında hastalıkların organsal nedenleri dışında duygusal ve zihinsel nedenleri de tedavide göz önüne alınır.

Bu iki yöntem tek başına ya da kombine olarak kullanılabilir. Hatta hastanın ve hastalığın durumuna göre diğer yöntemlerde kombinasyona eklenebilir. Bunlar arasında manuel terapi, fitoterapi, PC destekli pulsatil Manyetik alan tedavisi ve Ozon sayılabilir. Bu yöntemlerle ilgili bilgiyi yine sayfamızda bulabilirsiniz.

Dr. Demet Erdoğan

Bilimsel Akupunktur ve Regülasyon Derneği Başkanı

Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği Genel Sekreteri ve Kurucu Üyesi

BARNAT Dergisi Sorumlu Yazı işleri Müdürü ve Editörü

 

Bizi Arayın

0212 283 61 81

0530 177 29 39

RANDEVU TAKVİMİ

Demet Erdoğan - DoktorTakvimi.com

Sıkça Sorulan Sorular

sıkça sorulan sorular Sıkça Sorulan Sorular


Akupunktur Tedavi Merkezi