Anasayfa Tedavi Yöntemleri Manyetik Alan Tedavisi
Manyetik Alan Tedavisi - Magnetoterapi

Yer kabuğunun doğal bir manyetizması vardır. Bu manyetizma hücre zarında madde alışverişini mümkün kılar, böylece atık maddeler ve toksinler uzaklaştırılır, besin maddeleri,oksijen ve gerekli mineraller hücre içine alınır. Uzayda manyetik alan “sıfır” olduğu için hayatla bağdaşmayan bu durumun düzeltilmesi için böyle bir sisteme ihtiyaç duyulmuştur. İlk olarak uzaya gönderilen astronotlar üzerinde kullanılmıştır. Daha sonra 200.000 insan üzerinde yapılan klinik deneyler sonucunda tıpta rutin kullanıma sunulmuştur.

Günümüzde bu sistem insanların sağlığı için kullanılmaktadır, çünkü doğal manyetik alan sanayileşme ve ileri teknoloji nedeniyle elektromanyetik kirlenme artmıştır ve şehirleşme nedeniyle insanın toprakla ilişkisi nerdeyse tamamen kesilmiştir.

Bu durum stres, panik atak, uyku bozuklukları, kronik yorgunluk benzeri etkiler yanı sıra kanser, kalp-hipertansiyon gibi ölümcül hastalıkların artmasına ve daha genç yaşlarda görülmeye başlamasına neden olmaktadır.

Laboratuar deneyler ve klinik deneyimler pulsatil manyetik alanın vücutta şu etkilere sahip olduğunu göstermiştir ;

•hücre zarlarında madde alış verişi  ve hücre zarının fonksiyonlarının düzenlenmesi,
•damarlar üzerine etki ederek dolaşımın düzenlenmesi,
•antienflamatuar ( iltihap önleyici ) etki,
•spazmolitik ( spazm çözücü ) etki
•analjezik ( ağrı kesici ) etki
•hormonal  ve enzimatik  süreçleri düzenleyici etki.
•Yara iyileşmesinin hızlandırılması

Manyetik alan tedavisi bu etki mekanizmalarının bir sonucu olarak günlük yaşamda zindelik, bedensel faaliyetlerde aktivite artışı, entellektüel kapasitede artış, konsantrasyon yeteneğinin artışı, unutkanlığın giderilmesi, uyku düzeninin sağlanması ile insan vücudunun biyoritminin düzenlenmesini sağlar.

Ancak bu etkilerin görülebilmesi için kullanılan sistemin bazı özelliklere sahip olması gerekir. En önemlisi Manyetik Alan etkisinin pulsatil yani belli frekanslarda titreşimli olması gerekmektedir. Vücudumuzda her organın frekans aralıkları farklıdır, yani tedavi etmek istediğimiz tabloya göre farklı frekanslar kullanılması gerekir. Piyasada pazarlanan manyetik yataklar, bilezikler vs. bu özelliklerden tamamen yoksun olduklarından tıbbi bir tedavi işlevleri kesinlikle yoktur!

 

Bizi Arayın

0212 283 61 81

0530 177 29 39

RANDEVU TAKVİMİ

Demet Erdoğan - DoktorTakvimi.com

Sıkça Sorulan Sorular

sıkça sorulan sorular Sıkça Sorulan Sorular

Doktorunuza Sorun


Akupunktur Tedavi Merkezi